Partnerzy

„Chemia - nie taka nudna i trudna"


21 marca 2022 uczniowie klasy 4A odwiedzili UMCS w Lublinie. Plan zwiedzania wyższej uczelni miał na celu pomóc naszym przyszłym absolwentom w wyborze dalszego kierunku kształcenia oraz specjalizacji. Zajęcia odbywały się na Wydziale Chemii. Spotkanie rozpoczęto wykładem pt.: "Przemysł waży, mierzy, kontroluje, przemysł nigdy się nie psuje. Bliżej Technologii Chemicznej”. Wykładowcy oprowadzili nas po laboratoriach chemicznych. Następnie uczniowie przeszli do Zakładu Chemii Organicznej, w którym wykonali preparat: "Poczuj, Czym Pachnie Chemia". Ostatnim punktem wycieczki były pokazy: "Identyfikacja bursztynów i kamieni szlachetnych" oraz prezentacja najnowocześniej aparatury badawczej. Na zakończenie pobytu młodzież uczestniczyła w warsztatach z preparatyki kosmetyków. Dzień był pełen wrażeń i upłynął w świetnej atmosferze. Mam nadzieję, że przyszłym absolwentom 4A będzie łatwiej podjąć najważniejszą decyzję w życiu. Powodzenia!

Magdalena Dzięglewska