Partnerzy

Turniej Maszyn Wiatrowych 2022


30 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach odbyły się eliminacje regionalne Turnieju Maszyn Wiatrowych.

Udział wzięło 32 drużyny z ponad 20 szkół. Konkurs polegał na zbudowaniu modelu maszyny przetwarzającej energię wiatru na energię mechaniczną. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas: 1M ( Barłomiej Mańka) 2M ( Aleksander Amanowicz, Damian Łagowski, Dominik Guzek, Jakub Jędrzejczak, Kacper Kluziak, Paweł Rułka, Marcel Szeląg), 3M (Szymon Jaśkowski, Wojciech Nowakowski, Szymon Król, Kamil Pacocha, Piotr Oroń, Michał Supryn), którzy wykonali własne konstrukcje wiatraka dobierając kształt i kąt nachylenia łopat oraz sposób zamocowania na wale turbiny.

Najlepsza drużyna naszej szkoły z klasy 2M podczas tego turnieju zajęła 3 miejsce i tym samym zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się 22 kwietnia w Warszawie.

Krzysztof Ruciński

tmw1  tmw3