Partnerzy

Projekt ewangelizacyjny w ramach rekolekcji wielkopostnych.

4 kwietnia 2022 r. w sali gimnastycznej ZST odbyły się warsztaty ewangelizacyjne prowadzone przez grupę RYMCERZE. Wydarzenie to odbyło się dzięki zaproszeniu Ks. Dziekana Piotra Treli oraz katechetów Parafii Matki Bożej Różańcowej w Puławach, zaś projekt powstał z inicjatywy Fundacji Edukacja z Wartościami oraz raperów Bęsia i Dj Yonasa (tworzących skład RYMCERZY).
Dwaj uczestnicy, w ramach zajęć, składali świadectwa swojego nawrócenia - powrotu do łączności z Panem Bogiem i wyjścia z nałogów, używając slangowego młodzieżowego języka. Przy okazji została mocno podkreślona szkodliwość alkoholu i narkotyków w życiu współczesnych, młodych ludzi. Urzekała bezpośredniość prowadzących oraz śpiewane przez nich kawałki muzyczne: "Więcej miłości" i "My im mówimy":
Nie Zmarnuj Swojego Życia!
Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji.
Żyj wartościami. Bądź sobą. Rozwijaj się.
Myśl o przyszłości. Bądź kreatywny. Ryzykuj.

Dariusz Jasicki