Partnerzy

Wizyta dzieci ze Szkoły Podstawowej

10 czerwca 2022 r. uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Puławach odwiedzili mury naszej szkoły. Nasi goście mieli okazję wziąć udział w pokazach informatycznych, przeprowadzonych przez nauczycieli informatyki Roberta Sadurskiego i Mateusza Wacha, podczas których mogli dowiedzieć się tego, jak być bezpiecznym w Internecie oraz poznać budowę i funkcjonowanie komputera. Młodzi adepci informatyki mogli zdemontować poszczególne elementy komputera klasy PC. Zapoznali się z pracą drukarki 3D i łazikiem wykonanym przez młodzież naszej szkoły, a także z elementami pracy programisty na przykładzie języka C++. Drugim punktem wizyty w Zespole Szkół Technicznych było laboratorium chemiczne. Uczniowie oglądali pokazowe doświadczenia z efektami wybuchowymi oraz mieli możliwość obejrzenia preparatów biologicznych pod mikroskopem. Chętnie wykonali samodzielnie mydełka kosmetyczne. Na zakończenie odwiedzili halę sportową ZST. Dzieci mogły pograć w piłkę nożną oraz spróbować wspiąć się na ściankę wspinaczkową. Młodzież "Chemika" z ogromny zaangażowaniem zaprezentowała szkołę i wykazała się troską o młodszych kolegów.
Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!