Partnerzy

Wycieczka do Małej Papierni w Celejowie


W czwartek 10 listopada 2022 roku klasa 1A udała się na wycieczkę do Małej Papierni w Celejowie, w której została serdecznie powitana przez pracownice czerpalni papieru. Po wysłuchaniu historii wsi Celejów młodzież zapoznała się z metodą pozyskiwania papieru, czerpanego w tradycyjny sposób. Robiony jest z makulatury i innych odpadów, które są ponownie wykorzystywane - to z pewnością nietypowa ekologiczna technika, przyjazna środowisku. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego wykonania kartki papieru i oczywiście wszyscy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Później czekał na uczestników smaczny poczęstunek, przygotowany przez osoby pracujące w czerpalni. Wyjazd był niezwykle udany! To nie tylko doskonale spędzony dzień, ale także sposób, by klasa mogła lepiej się zintegrować. Na pewno na długi czas taka wycieczka pozostanie w pamięci.

Magdalena Dzięglewska