Partnerzy

Ogólnopolski Ranking Techników 2018

Dwudziesty, jubileuszowy Ranking Liceów i Techników PERSPEKTYWY jest szczególny ze względu na „okrągłą” rocznicę powstania jego pierwszej edycji. Od wprowadzenia w roku 2011 jako głównego kryterium wyników matury – metodologicznie zmienił się w niewielkim stopniu i zawsze po długich konsultacjach z ekspertami, co roku powstaje szczegółowa i wiarygodna „fotografia” polskich szkół średnich, wykonana pod nieprzypadkowym kątem.

Ranking pokazuje szkoły, w których warto się uczyć. I nie chodzi tylko o czołową piętnastkę najlepszych liceów oraz dziesiątkę najlepszych techników, które są honorowane podczas gali rankingu. Z publikowanych tabel można odczytać znacznie więcej: która szkoła od lat utrzymuje wysoką formę, a która wspina się coraz wyżej w zestawieniu. Gdzie najlepiej wypada matura z matematyki, a gdzie jest najwięcej laureatów olimpiad. To wiedza na wagę życiowego sukcesu!
Ranking budzi wielkie emocje. Na jego rezultaty czekają nie tylko dyrektorzy szkól i nauczyciele, dla których jest on podsumowaniem całorocznej pracy. Jego wyniki mają także ogromny wpływ na decyzje uczniów gimnazjum, którzy poszukują odpowiedniej dla siebie szkoły. PERSPEKTYWY czytają także uważnie organy prowadzące szkoły.
Z ogromną satysfakcją informujemy, że Technikum nr 4 w Zespole Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Puławach znajduje się na 77 miejscu wśród ponad 1700 w Polsce ( 6 miejsce w województwie) – tym samym otrzymując znak jakości - ZŁOTĄ TARCZĘ, zaś w rankingu maturalnym techników – plasujemy się na 40 miejscu!
Wszystkim - uczniom i nauczycielom – gratulujemy takich wyników!