Partnerzy

W tym roku szybko zakwitły kasztany….


W piątek, 27 kwietnia 2018 odbyła się uroczystość pożegnania 161 absolwentów ZST. Pan dyrektor Henryk Głos pogratulował maturzystom dobrych wyników w nauce, sukcesów artystycznych, społecznych i sportowych. W tym roku szkolnym, za ciężką pracę w ciągu 4 lat, 5 uczniów otrzymało świadectwa końcowe z wyróżnieniem. Głos zabrali również zaproszeni goście: pani dyrektor pionu personalnego Grupy Azoty Bożena Kuryłowicz, prezes HDK Krzysztof Urbanek  życząc powodzenia na maturze oraz podjęcia nauki na wymarzonych kierunkach studiów. W imieniu wychowawców życzenia i podziękowania złożył pan Grzegorz Wiercioch, a przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Dominika Józefczyk w imieniu młodzieży podziękowała swoim koleżankom i kolegom za lata wspólnych przyjaźni i życzyła dobrych wyborów oraz sukcesów w zmaganiach maturalnych. Uroczystość uświetnił występ maturzystów: Jakuba Droba, Szymona Nowaka oraz Mateusza Dziekońskiego. Trudno będzie się rozstać z naszymi talentami muzycznymi, ale Dziwny jest ten świat

Uroczystość zakończenia roku szkolnego stała się również okazją, aby dać wyraz pamięci i szacunku dla Niepodległej. Tegoroczni maturzyści złożyli uroczyste podpisy pokoleniowej solidarności w ramach akcji społecznej zainicjowanej przez Starostwo Powiatowe w Puławach. Odzyskanie niepodległości w roku 1918 i odbudowa nowego Państwa po 123 latach niewoli, były możliwe tylko dzięki pielęgnowaniu polskości oraz walce zbrojnej kolejnych pokoleń naszych rodaków. W stulecie tych wydarzeń, ciesząc się wolnym, suwerennym, demokratycznym państwem, wyrażamy swym podpisem wdzięczność dla Niepodległej. Jest to też szczególny znak łączności z tymi, którzy o tę wolność walczyli. Akcja „Podpis dla Niepodległej” obejmie całą społeczność Zespołu Szkół Technicznych.

4 maja rano rozpoczęła się tegoroczna sesja maturalna egzaminem pisemnym z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tego samego dnia po południu przeprowadzony został w ZST egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. 7 maja rano to kolejny egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, zaś na 8 maja CKE zaplanowała egzamin z języka angielskiego (rano na poziomie podstawowym, po południu na poziomie rozszerzonym). W ten sposób rozpoczęliśmy maraton maturalny…