Partnerzy

Pielgrzymka Maturzystów ZST


W sobotę, 22 września 114 uczniów klas czwartych ZST wraz z katechetami, wychowawcami oraz dyrekcją Szkoły wzięło udział w 34 Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę.

Spotkanie rozpoczęło się w południe Drogą Krzyżową na wałach jasnogórskich. Kolejny punkt - Godzinę Ewangelizacji - poprowadził nasz tegoroczny rekolekcjonista o. Tomasz Mantyk. Punktem centralnym pielgrzymki była Eucharystia w bazylice wraz z Aktem Zawierzenia maturzystów opiece Maryi, której przewodniczył bp Józef Wróbel. W homilii nawiązał do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i wartości, jaką jest wolność:
"Świadomość tego, co znaczy wolność powinna wypełniać serca młodych ludzi. Jakże łatwo żyjąc w wolnym kraju nie doceniać tego, co się ma. To szkoła wskazuje wiele lektur, które opisują znaczenie wolności, jej wartość i cenę. Człowiek wykształcony zna historię swego kraju i ceni ją. W naszych sercach nie powinno nigdy zabraknąć patriotyzmu, który winien wyrażać się w trosce o Ojczyznę na różne sposoby i na różnych polach działalności".

20180922 161528

Katecheci.