Partnerzy

Projekt "KOMÓRKOMANIA"

„Tyle sensu w moim życiu ile jestem potrzebny”

W dniach 17-19 listopada 2018r. w naszej szkole odbyły się prelekcje dotycząca projektu „KOMÓRKOMANIA” organizowanego przez panią Kamilę Brodzik i panią Dorotę Zaroda z ZSO nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej. Wzięła w nich udział młodzież z klas trzecich i czwartych. Celem wykładów było przeprowadzenie akcji edukacyjno – informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego, uwrażliwienie młodego człowieka na potrzeby bliźniego (a szczególnie każdej osoby dotkniętej nowotworem krwi), profilaktyka zdrowotna oraz idea wolontariatu.
Projekt „KOMÓRKOMANIA” zmierzał do zorganizowania Dnia Dawcy Szpiku, dlatego grupa naszych uczniów dołączyła do akcji ZSO n1 i w dniu 23 listopada zarejestrowała jako potencjalni dawcy szpiku. Może kiedyś uratują czyjeś życie...

Szkolne Koło PCK