Partnerzy

Laboratorium Małego Odkrywcy


28 lutego uczniowie ZST Gabriela Gawęda, Natalia Borówka (2A) oraz Jakub Bachan i Aleksander Biber (2C) wraz z opiekunem Panią Magdaleną Dzięglewską odwiedzili laboratorium Małego Odkrywcy w Przedszkolu nr 18 w Puławach. Młodzież starała się przybliżyć zastosowanie chemii w życiu codziennym, natomiast przedszkolaki mogły same wykonać doświadczenia pod opieką starszych kolegów i koleżanek. Wybuch coli z mentosem, lampa - lawa oraz wybuch wulkanu z sody i octu wprawiły dzieci w szaleństwo poznawania tajemnic chemicznych. Podczas analizy produktów spożywczych przedszkolaki mogły się dowiedzieć, co zawiera cukier i jak barwią się roztwory wobec wskaźników chemicznych. Zmiana kolorów przyprawiała młodych odkrywców o wielkie emocje. Spotkanie zakończone zostało popisowym numerem uczniów z naszej szkoły - pastą dla słonia i bańką z suchego lodu. Dzieci mogły zapoznać się z suchym lodem, dotknąć go i zrobić parujące drinki. Śmiechu i krzyków radości było bardzo dużo. Zadowolone przedszkolaki pożegnały zaproszonych gości oraz zaprosiły na kolejne interesujące spotkania z chemią.

Magdalena Dzięglewska