Partnerzy

Międzynarodowy Dzień Liczby PI

Z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi, 14 marca odbyły się trzy konkursy matematyczne.
Z przyjemnością informujemy, że w konkurencji polegającej na zapamiętaniu kolejnych cyfr rozwinięcia dziesiętnego zwyciężył Daniel Kobiałka z klasy 3I zapamiętując aż 525 cyfry poprawiając dotychczasowy rekord ZST należący do absolwenta Konrada Zadrogi, który wynosił 503 cyfry. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Jakub Lewtak z kl. 1J zapamiętując 250 cyfr, Marcin Osuch z 4J z wynikiem 205 cyfr oraz Karolina Chabros z 2A, która zapamiętała 203 cyfry.
W Quizie wiedzy o liczbie Pi, I miejsce zajął Dawid Jabłoński z klasy 1J.

W konkursie fotograficznym zwyciężył Krzysztof Żywko z klasy 4C. Nagrodzone zdjęcie przedstawia ruch gwiazd, przy skierowaniu obiektywu na Gwiazdę Polarną. Poruszające się gwiazdy tworzą obraz łuków, które widać jako kilkaset okręgów.

Wszystkim serdecznie gratulujemy